Drodzy Czytelnicy! Po raz kolejny chwyciłam za pióro, aby podzielić się z Wami dobrymi wiadomościami z działalności i z życia Dziennego Domu „Senior - WIGOR”.

 

W niedawnym czasie gościliśmy panów Policjantów z Komisariatu w Swarzędzu, którzy w sposób szczególnie ciekawy przeprowadzili dla nas pogawędkę oraz krótkie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa osobistego i drogowego.

 

O tym, że stanowimy zgraną paczkę Uczestników świadczy, że razem obchodziliśmy Imieniny kolegi, który poczęstował nas wypiekami i kawą, a my wraz z panem Szymonem, który prowadzi zajęcia muzyczne, odśpiewaliśmy 100 lat.

 

Opiekunowie dbają o naszą kondycję fizyczną i w tym celu braliśmy udział w zawodach na swarzędzkiej kręgielni.

Nadal prężnie działa ceramika i jesteśmy dumni z rozwijania artystycznych pasji. Działamy na rzecz społeczności lokalnej. Przy okazji Świąt Wielkanocnych dwie nasze koleżanki p. Irena i p. Maria z pomocą p. Jana - przygotowali kilkaset (!) włóczkowych kurczaczków i króliczków dla trzech swarzędzkich Przedszkoli.

 

Odbył się też I Turniej Gry „Rummikub” z nagrodami zapewnionymi przez Urząd Miasta i Gminy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu.

W najbliższym czasie planujemy upiększenie Domu poprzez przesadzenie kwiatów. Snujemy również plany dotyczące majowego pikniku.

 

Już 18 maja zapraszamy serdecznie osoby zainteresowane i ich rodziny do naszego ośrodka na Drzwi Otwarte w godz. 13-17.

Do zobaczenia przy ul. Sienkiewicza 21!

Sabina Furjan

 

senior wigor drzwi otwarte plakat prace uczestników uczestnicy Senior Wigor