Kto nie zna piosenek takich jak „Dmuchawce, latawce, wiatr” czy „Konik na biegunach”? 28 lipca wysłuchać ich na żywo mieli okazję mieszkańcy Swarzędza na koncercie „Dawnych Wspomnień Czar” zorganizowanym  po raz kolejny przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Widownia „Sceny przy Jeziorze” pękała w szwach, a gdy pojawiła się znana wokalistka rockowa – Urszula wraz ze swoim zespołem, brawom nie było końca. Nie zabrakło też chętnych do tańca i wspólnego śpiewania.

 

Po godzinie na wytrwałych czekała kolejna niespodzianka w postaci występu grupy  „No To Co”, z czego szczególnie ucieszyli się najstarsi mieszkańcy naszej Gminy, bowiem ich utwory pamiętają z lat swojej młodości. Ten utworzony przez Piotra Janczerskiego w latach 60.  zespół świętował niedawno pięćdziesięciolecie działalności. Publiczność z entuzjazmem bawiła się w rytmie popularnych przebojów: „Po zielonej trawie piłka goni”, „Kocham swoje miasto”, „Te opolskie dziouchy”, „Po ten kwiat czerwony” czy „Nikifor”.

 

Wspaniała, pełna letnich akcentów oprawa scenograficzna imprezy to dzieło uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy wykonane pod czujnym okiem p. Klaudii. Przed koncertem można było także bliżej przyjrzeć się pracom malarskim  seniorek  z Klubów Młodych Duchem.

 

Ostatnia niedziela lipca upłynęła pod znakiem najlepszej muzyki minionych lat. Na kolejny letni koncert w plenerze zapraszamy już za rok.

 

Dominika Bazaniak

Centrum Aktywności Seniora

 

podczas koncertu  podczas koncertu  podczas koncertu  podczas koncertu 
 podczas koncertu  podczas koncertu  podczas koncertu