Wiosna, jako pora roku, dostarcza ludziom wiele radości. Dosłownie jak i w przenośni jest symbolem narodzenia się „czegoś” na nowo. Co prawda seniorzy z Dziennego Domu Pomocy (DDP) posiadają w sercach aurę wiosny na co dzień, nie mniej jednak warto odnotować bieżące aktywności w placówce przy ul. Sienkiewicza 21 w Swarzędzu.

W poniedziałki odwiedza uczestników wolontariusz Romain Gauvreau z Francji, który pomaga w prowadzeniu zajęć i uczy się jednocześnie języka polskiego. Wolontariusz opowiada nam o swojej ojczyźnie, wyświetla ciekawe prezentacje o regionie, z którego pochodzi lub całej Francji z Paryżem na czele, przemycając w ich trakcie od czasu do czasu słowa w ojczystym języku. Na kwietniowych zajęciach Romain usmażył z seniorami naleśniki wedle przepisu swojej mamy - smak był iście francuski. Są również zajęcia gry na bębnach djembe, które odsłaniają rąbek duszy Afryki zachodniej. Na zajęciach plastycznych można przelać na papier swoje wyobrażenie świata w formie zindywidualizowanej ekspresji. Nieodłącznym atrybutem pobytu w DDP jest taniec i śpiew, aktywowany na muzykoterapii i choreoterapii. Ćwiczenia fizyczne z fizjoterapeutą niejako spinają w jedną całość wszystkie aktywności tworząc w ten sposób optymalne warunki do zdrowego fizycznego i psychicznego funkcjonowania w Dziennym Domu Pomocy, jak i poza nim. Seniorzy mogą liczyć również na wszelką pomoc w ramach pracy socjalnej. Nie ma bowiem takiego problemu, którego nie można byłoby rozwiązać.

Zapraszamy bardzo serdecznie mieszkańców miasta i gminy Swarzędz po 60-tym roku życia do zapoznania się z ofertą Dziennego Domu Pomocy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej lub bezpośrednio w placówce przy ul. Sienkiewicza 21.

Kontakt telefoniczny 61 622 73 58.

 

 

 

Dzienny Dom Pomocy

Rafał Wójtowicz